جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 97092
تاریخ انتشار جمعه 2 آذر 1397
ساعت انتشار 11:13:48


پاسخ کارشناسی شده به مراجعین و توجه به بخش خصوصی از اولویت های مدیریت استان کرمان است
استاندار کرمان گفت: چابک سازی نظام اداری، پاسخ کارشناسی شده به مراجعین و توجه به بخش خصوصی از اولویت های مدیریت استان کرمان است.
به گزارش کرمان فردا، محمدجواد فدائی در آئین تکریم و معارفه استانداران سابق و جدید کرمان با بیان اینکه از حسن نظر وزارت کشور تقدیر می کنم، افزود: بسیار علاقه مند بودم که برادر بزرگوار آقای رزم حسینی به کار خود ادامه می دادند و کارهایی را که آغاز کرده بودند را به اتمام می رساندند اما مصلحت رادر این دیدند که از مسئولیت کناره گیری کنند.
وی بیان کرد: تمام وقت، انرژی و تجربه خود را در مدیریت استان کرمان به کار می گیرم تا این مسئولیت را به خوبی انجام دهم.
وی با تاکید بر اینکه برای انجام کارها باید دلیل عقلی و منطقی داشته و آن کار توجیه کافی داشته باشد، گفت: کاری را که با استدلال به آن نرسیده باشم را انجام نمی دهم و کاری را انجام می دهم که مطمئن باشم کاری اصولی، درست و به نفع مردم و کشور است.
وی اظهارداشت: باید با منطق و استدلال کارها را انجام داده و یا از دیگران بخواهیم که کارها را انجام دهند.
فدائی با بیان اینکه مسئولیت پذیری و پاسخگو بودن اصلی اساسی در مدیریت استان کرمان خواهد بود، تاکید کرد: باید کارهایی را انجام دهیم که در پیشگاه خداوند و مردم بتوانیم پاسخگوی آن ها باشیم.
وی به برنامه های کاری خود نیز اشاره و بیان کرد: برای انجام کارهای مورد نیاز مردم باید سیستم اداری سالم، کارآ و پویا داشته باشیم و بسیاری از کارهای که به درستی انجام نمی شود به دلیل عدم توجه به اعمال نظر کارشناسی در کارها است.
استاندار کرمان گفت: کارکنان ما در دستگاه های دولتی باید به قوانین و آئین نامه ها مسلط باشند زیرا بسیاری از کارها به دلیل عدم آگاهی لازم کارکنان از قوانین، انجام نمی شود.
وی بر برخورد یکسان با مراجعان در دستگاه های اداری نیز تاکید کرد و ادامه داد: دستگاه های اداری ما بعضا سریع و چابک نیستند و کارها سریع و بدون تاخیر انجام نمی شود.
وی با تاکید بر اینکه مدیران باید کمک کنند تا سیستم اداری چابک و پویا شود، اظهارداشت: اگر کارمند یا مدیری کاری را بتواند امروز انجام دهد، با مسامحه و سهل انگاری آن را فردا و روزهای بعد انجام دهد، به مردم و نظام ظلم کرده و دریافتی وی از این محل نیز به نظر من غیر شرعی است.
فدائی ادامه داد: برخی کارکنان دستورات را سبک می گیرند و خود را متعهد به اجرای دستورات و برنامه ها نمی دانند.
وی بر توجه به جایگاه بخش خصوصی نیز تاکید کرد و گفت: در شرایطی قرار داریم که منابع دولتی به تنهایی نمی تواند نیازهای جامعه را برطرف کند و چاره ای جز استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی نداریم.
استاندار جدید کرمان به چالش های استان کرمان نیز اشاره و بیان کرد: در مجموع برخی مزیت های نسبی را در استان کرمان نداریم و به عنوان مثال استانی مرزی و بندری نیستیم، استانی نیستیم که نفت و گاز داشته باشیم و منابع آب فراوان نیز نداریم و استانی هستیم که در مرکز کشور محصور شده ایم و برای توسعه، باید خلق مزیت کنیم و در سال های گذشته نیز در استان کرمان همین روال وجود داشته است.
وی خاطرنشان کرد: کم آبی، خشکسالی، فقر و محرومیت و مشکلات تولید از مهمترین مشکلات استان کرمان است که برای رفع آنها باید برنامه های متناسب با برنامه ها و اسناد بالادستی به ویژه برنامه های اقتصاد مقاومتی را دنبال کرد.
***********
استاندار سابق کرمان نیز گفت: بسیار خوشحالم که در دوران مدیریت استان کرمان توانسته ام در حد بضاعت فکری و جسمی خود و با همکاری مدیران و مسئولان استانی، کارکنان استانداری، نمایندگان مجلس و ائمه جمعه و جماعات قدمی کوچک در مسیر توسعه استان کرمان بردارم.
علیرضا رزم حسینی با بیان این مطلب که افتخار می کنم که در دوران مدیریت خود در استان کرمان هیچ برنامه فرهنگی و کنسرتی تعطیل نشده است، گفت: درایت، تدبیر و قاطعیت، راهبرد امنیتی شورای تامین استان کرمان بوده است.
وی با تاکید بر اینکه ما به دنبال افزایش هواداران نظام هستیم، ادامه داد: برای تشکر و عذرخواهی از مردم آمده ام زیرا در حد توان خود و نه در حد شایستگی مردم این استان، تلاش کرده ام.
وی از سعه صدر رئیس جمهوری نیز تشکر کرد و گفت: همچنین باید از ایشان تشکر کنم که پس از مدیریت استان کرمان، بنده به عنوان یک شهروند کرمانی را لایق دو پست وزارت می دیدند و برای وزارت صنعت و معدن و راه پیشنهاد دادند.
رزم حسینی از حمایت از وزیر کشورنیز تقدیر کرد و بیان کرد: معاون اول رئیس جمهوری نیز تلاش های اثرگذاری در توسعه استان کرمان از جمله در اجرای طرح گازرسانی به عنبرآباد و جیرفت، احداث خط ریلی جیرفت و خط اعتباری دائمی برای جنوب داشته اند که جای تقدیردارد.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان