جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 97095
تاریخ انتشار جمعه 2 آذر 1397
ساعت انتشار 11:25:41


کالای ایرانی در سبد حمایتی توزیع می‌شود
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در توزیع سبد کالا علاوه بر اینکه، تزریق پول را نخواهد داشت و موجب مشکلات نقدینگی نمی‌شود، کالاهای ایرانی در اختیار خانوارها قرار می‌گیرد و کمکی به تولید هم می‌شود.
به گزارش کرمان فردا، پرویز فتاح در دیدار با استاندار کرمان اظهار داشت: در راستای توزیع بسته‌های حمایتی که جدیدا دولت ابلاغ کرده است، خانواد‌ه‌های زیر پوشش کمیته امداد در اولویت قرار داده شدند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: در همین راستا به 100 هزار از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد در استان کرمان سبد کالا داده شد که رضایت آنها را هم به همراه داشته است.

فتاح ادامه داد: در توزیع سبد کالا علاوه بر اینکه، تزریق پول را نخواهد داشت و موجب مشکلات نقدینگی نمی‌شود، کالاهای ایرانی در اختیار خانوارها قرار می‌گیرد و کمکی به تولید هم می‌شود.

وی گفت: اگر این سبد کالا تا پایان سال چند مرتبه دیگر برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی صورت گیرد، کمک بسیار خوبی خواهد بود.

وی با بیان اینکه برای توسعه استان همه ظرفیت‌ها باید به کار گرفته شوند به سفر دو روزه خود به استان کرمان اشاره داشت و ابراز داشت: در سفر به شهرستان‌های منوجان، قلعه‌گنج و جیرفت، گزارش‌های فرمانداران، نشان از تعامل موجود در استان داشت.

فتاح گفت: در موضوع کمیته امداد همدلی و هماهنگی وجود دارد که به پیشرفت کار کمک کرده است، طبق بررسی‌ها و رضایتمندی صورت گرفته، جهت‌گیری و مسیر درستی را انتخاب کردیم که باید تقویت شود و سرعت یابد.

وی بیان داشت: با همکاری سپاه ثارالله استان کرمان، 780 خانه روستایی در مناطق محروم استان ساخته می‌شود که کاملا مردمی و امدادی است و بیشترین سهم هم به جنوب استان داده شده است.

فتاح عنوان کرد: نسخه‌ای برای جنوب استان کرمان با توجه به وضعیت اقتصاد و تورم کنونی خواهیم داشت که منابع موجود تقویت شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) به رشد کمک‌های مردمی در استان کرمان طی سال جاری اشاره و اظهار داشت: این رشد کمک‌ها، رفتار مردم را برای انفاق و نبوغ مردم و دیانت کرمانی‌ها نشان می‌دهد.

فتاح با بیان اینکه دولت 100 درصد بودجه هشت ماهه کمیته امداد را داده است، عنوان کرد: نواقص ما فقط در بحث وام‌ها است که با کندی و تاخیر در پرداخت‌ها مواجه هستیم.

وی به اختصاص یک و نیم میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای وام‌های اشتغال توسعه روستایی اشاره و خاطرنشان کرد: در این زمینه جذب خوبی صورت نگرفته و دچار عقب‌ماندگی هستیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) عنوان کرد: طرح راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی را به عنوان پایلوت در استان کرمان اجرایی کردیم و 2 هزار فقره طرح را به استان اختصاص دادیم.

فتاح ابراز داشت: این پروژه برای خانواده‌های مددجوی کمیته امداد است که رضایت آنها را به همراه دارد، منابع آن تامین شده و باید پیگیر قطعی برای اجرای آنها صورت گیرد.

وی گفت: در زمینه راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی استثنایی برای کرمان در نظر گرفت که علاوه بر وام‌های روستایی از محل صندوق امداد ولایت هم 10 میلیون تومان وام داده شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به برگزاری دومین کنگره 6500 شهید استان کرمان در اسفند ماه امسال گفت: به نیت این شهدا، با همکاری کمیته امداد و سپاه ثارالله، مشکلات خانواده‌های نیازمند و مددجوی کمیته امداد استان برطرف می‌شود.

نظر شما نظر شما


آخرین اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
لاریجانی در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه‌ها:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان