جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 970917
تاریخ انتشار چهارشنبه 7 آذر 1397
ساعت انتشار 19:16:56


اجرای طرح جامع امنیت کویر در کشور
جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: اجرای طرح جامع امنیت کویر را در برنامه داریم و تمام استان‌های حاشیه کویر در آن قرار دارند.
به گزارش کرمان فردا، سردار ایوب سلیمانی در نشست خبری در کرمان با اشاره به سفرهای دوره‌‌ای خود به استان ‌های مختلف و اهداف سفر به کرمان اظهار داشت: این سفرها در راستای پیگیری امور و ارزیابی وضعیت امنیتی در استان‌های مختلف انجام می‌شود.

وی با توجه به اینکه طی سه سال گذشته هر سال به میزانی بیش از سال قبل آن توانستیم در اجرای مأموریت‌های خود موفق باشیم و این در ارزیابی عملکرد ما مشخص است، تصریح کرد: امیدواریم استان کرمان تحلیل خوب و درستی از سال گذشته داشته باشد و بتواند، برنامه خوبی برای سال آتی پیش‌بینی و اجرا کنند، این استان روند رو به رشدی داشته و اوضاع را تحت کنترل دارند و در بحث آیتم‌های مختلف شاهد پیشرفت آن بوده‌ایم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی افزود: استان کرمان در حوزه کشف سرقت‌های خرد تا 50 درصد و سرقت‌های به عنف بین 40 تا 50 درصد پیشرفت داشته، 18 درصد تصادفات رانندگی را کاهش داده، رشد 200 درصدی در راستای کشف قاچاق سوخت دارند و در امنیت کویر نیز اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

سلیمانی عنوان کرد: بحث چالش امنیتی ناشی از فعالیت قاچاقچیان و کسانی که به دنبال انتقال و توزیع مواد مخدر هستند در استان کرمان وجود دارد از طرفی این منطقه با سایر شرارت‌ها از جمله تفکرات تکفیری‌ها و همچنین قاچاق کالا مواجه است به ویژه در سال اخیر با توجه به اختلاف نرخ ارز قاچاق سوخت نیز بیشتر بوده است.

وی ابراز داشت:

وی تأمین امنیت کویر را از اولویت‌های نیروی انتظامی دانست و اذعان داشت: اجرای طرح جامع امنیت کویر را در برنامه داریم و تمام استان‌های حاشیه کویر در آن قرار دارند و پیش‌بینی‌های قابل توجهی برای ارتقای امنیت کویر هم در راستای جاذبه گردشگری و هم جلوگیری از رخنه اشرار داریم و تلاش می‌کنیم، پایش و رصد هوایی، الکترونیکی و فیزیکی با تقویت یگان‌های تکاوری و بالگردی در این مناطق افزایش دهیم تا بتوانیم، عملیات به موقع و موفقی در بخش‌های مختلف را رقم بزنیم.

سلیمانی با بیان اینکه پلیس بیشترین سطح تماس حاکمیت را با جامعه دارد و به همین دلیل به شدت از این ارتباط تأثیر می‌پذیرد، اضافه کرد: یکی از چالش‌های ما حوزه سایبری است که اوایل دهه 90 پلیس فتا را راه‌اندازی کردیم که هم‌اکنون قدرتمندترین و مجهزترین مجموعه برای مقابله با جرائم سایبری و همچنین تنها مجموعه مسؤول در کشور است.

وی ادامه داد: بعضی‌ها معتقد هستند که پلیس فتا یک نیروی انتظامی کامل در فضای مجازی است و امسال نیز در صدد هستیم که پلیس فتا را در بیش از 100 شهر بالای 100 هزار نفر توسعه دهیم، زیرا امروز بیش از 66 میلیون نفر از مردم ما با فضای مجازی مرتبط هستند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی اظهار کرد: تمام جرم و جنایت‌ها در فضای مجازی یا برنامه‌ریزی می‌شوند و یا شکل می‌گیرند و ما تا امروز در این عرصه موفق بوده و اصولاً 80 درصد جرائم سایبری را کشف می‌کنیم.

وی بیان داشت: ما با نیروهای تحصیلکرده و برخوردار از جدیدترین فناوری‌های موجود در دنیا جزو کشورهای رکورددار هستیم، نیروی پلیس امروز فناوری محور است و بر همین اساس طرح پلیس هوشمند و هوشمندسازی پلیس را در دست اقدام داریم.

سلیمانی تصریح کرد: در آینده سلامت تردد در جاده‌ها را نمی‌توان با روش‌های سنتی تأمین کرد، زیرا برای هر 40 کیلومتر یک گشت لازم است در حالی که ما هر 200 کیلومتر یک اکیپ گشت داریم و به همین دلیل به دنبال این هستیم تا با روش‌های نوینی مانند پایش تصویری، پهبادی و بالگردی مشکل ایاب و ذهاب را در جاده‌ها مدیریت کنیم.

وی افزود: دشمنان از هر راهی که فکر می‌کردند برای تحت فشار گذاشتن ملت ایران اقدام کردند اما 40 سال دیگر هم هیچ توفیقی پیدا نمی‌کنند، زیرا نه رهبر، نه مردم، نه دین و نه قدرت پیدا و پنهان نظام جمهوری اسلامی را شناختند.

سلیمانی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی سازمان مسؤول امنیت در کشور است و به تأیید دوست و دشمن مقتدرانه توانسته است از امنیت کشور دفاع کند و در نظرسنجی گسترده در سطح کشور بیش از 84 درصد مردم معتقد بودند که نیروی انتظامی قادر به حفظ امنیت کشور است و اعتماد مردم حاصل مشاهده عملکرد پلیس طی این سالها است.

وی اذعان داشت: قاچاق کالا و ارز یک پدیده جدی در کشور است که به سازوکار دشمن تبدیل شده و بر همین اساس بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی و قاچاق کالا و ارز را تشدید کردیم و دو مفسدی که اخیراً اعدام شدند، کار انحصاری پلیس بود و امنیت بازار ارز و پاکسازی خیابانها و جامعه از دلالها و قاچاقچیان نیز هدیه پلیس بود.

نظر شما نظر شما


آخرین اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
لاریجانی در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه‌ها:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان