جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 99047
تاریخ انتشار پنج شنبه 5 تير 1399
ساعت انتشار 22:20:02


پورابراهیمی در جلسه شورای مشترک قضائی و اداری استان کرمان عنوان کرد:
اجازه نمی‌دهیم مشکلات مسائل ارزی استمرار پیدا کند/لزوم دفاع تمام قد از حق ملت/ ادبیات دولت در مواجهه با دشمن باید تغییر کند
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اجازه نمی دهیم این مسیر (مسائل ارزی) استمرار پیدا کند و امریکایی ها این را پاشنه آشیل برای ما قلمداد کنند و از مجلس انتظار اقدام را نداریم اما سیاست گذاری و قانونگذاری، در حوزه سیاست های مجلس است و کوتاه نمی آییم .
دکتر"محمدرضا پورابراهیمی" امروز پنجشنبه پنجم تیرماه در جلسه شورای مشترک قضائی و اداری استان کرمان به مناسبت هفته قوه قضائیه با اشاره به رویکرد جدید مجلس و برنامه ریزی کشور برای دولت جدید در سال آینده اظهار کرد: امروز یکی از مهم ترین مولفه های ما که دشمن روی آن دست گذاشته مباحث ارزی است.

وی افزود: متوسط منابع ارزی ما در 10 سال گذشته 80 میلیارد دلار در سال بوده و همواره میزان مصارف ارزی به دلیل واردات و .. یک دوم منابع ارزی بوده و تراز تجاری ارزی ما مثبت بوده است.

پورابراهیمی تصریح کرد: با وجود همه تلاش آمریکایی ها در به وجود آوردن مشکلات ارزی و مسائل نفت، هنوز تراز ارزی ما منفی نشده اما شرایط روانی بر جامعه وارد و التهابات ارزی در بازار ایجاد شده که دولت باید اقدامات لازم را انجام بدهد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به زودی برنامه جامع اولویت های کمیسیون اقتصادی را در مجلس اعلام خواهیم کرد و معتقدیم ظرفیت توانمندی های اقتصاد و بانک مرکزی برای فائق آمدن بر این مشکلات مسلم است.

وی افزود: اجازه نمی دهیم این مسیر (مسائل ارزی) استمرار پیدا کند و امریکایی ها این را پاشنه آشیل برای ما قلمداد کنند و از مجلس انتظار اقدام را نداریم اما سیاست گذاری و قانونگذاری، در حوزه سیاست های مجلس است و کوتاه نمی آییم .

پورابراهیمی تصریح کرد: انتظار داریم تمام تلاش دولت در جنگ اقتصادی باشد و اگر فرمانده اصلی به اندازه ذره ای به فکر مذاکره باشد، توفیق وجود نخواهد داشت.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ادبیات دولت در مواجهه با دشمن باید تغییر کند و جنگ تمام عیار با دشمنی باشد که ذره ای برای مردم ما اهمیت قائل نیست و دولت باید با تمام توان برای دفاع از حق مردم به صحنه بیاید.

وی افزود: قطعا جمهوری اسلامی با اراده و عزم دولت با نگاه مواجهه با دشمن و رویکرد اقتصاد مقاومتی و فرماندهی جنگ اقتصادی و کنار گذاشتن موضوعاتی که قبلا دنبال می کرد، می تواند به اهدافش دست یابد.

پورابراهیمی اظهار کرد: در سال های گذشته برخی در کشور به مذاکره دامن زده و فکر می کردند مشکلات اقتصادی با مذاکره حل می شود که باید این مسیر متفاوت شود.

وی تصریح کرد: برنامه جامع مقابله با عملیات اقتصادی دشمن را در حوزه اجرا و عملیات روانی را دنبال می کنیم و مطمئن هستیم این مسیر حرکت موجب عزت و اقتدار جمهوری اسلامی در عرصه اقتصاد نیز خواهد شد.

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: انتقادات جدی مربوط به حوزه سرمایه گذاری و مسائل اجرائی در استان وجود دارد و تسریع در فرآیندهای سرمایه گذاری در استان را با اخذ اختیارات ویژه برای استان دنبال می کنیم که در این راستا قرار است به استان ها در موضوعات اقتصادی اختیارات ویژه ارائه شود زیرا با روش های جاری نمی توانیم کشور را اداره کنیم.

پورابراهیمی اظهار کرد: می توانیم کرمان را به عنون پایلوت اقتصادی در بخش های مختلف به نحوی جلو ببریم که به شاخص های برتر در بخش های مختلف برسیم و مجمع نمایندگان و کمیسیون اقتصادی آمادگی کامل برای همکاری دارد.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان