جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 990436
تاریخ انتشار جمعه 27 تير 1399
ساعت انتشار 17:38:26


در دیدار دکتر پورابراهیمی با رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور صورت گرفت:
کلیه مطالبات بیمارستانهای بخش خصوصی شهرستان کرمان از سازمان تامین اجتماعی طی ۴۸ ساعت آینده پرداخت می‌شود
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پرداخت کلیه تعهدات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی به بخش بیمارستان های خصوصی شهرستان کرمان طی 48 ساعت آینده خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور نشست مشترک رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور برگزار شد
سالاری رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور در این جلسه گزارشی از آخرین اقدامات سازمان تامین اجتماعی در موضوع تقویت بخش درمان برای کمک به افراد تحت پوشش و همچنین همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ارائه کرد.
وی در این دیداربیان کرد: تلاش شد تا منابع قابل توجهی از دولت در قالب تهاتر با مطالبات تامین اجتماعی اخذ شود تا امکان اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی فراهم شود که خوشبختانه این کار صورت گرفته است.
سالاری در ادامه بیان کرد: اقدامات خوبی در حوزه حمایت های درمانی صورت گرفته و تلاش شده مطالبات مراکز درمانی به حداقل ممکن برسد و بتواند باعث خدمات بیشتر شود.
دکتر محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راورو رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه این جلسه نیز با تبریک هفته تامین اجتماعی به همه تلاشگران این عرصه گفت: خدمات و زحمات دست اندرکاران قابل تقدیر است.
وی در ادامه بیان داشت: مهم است که تامین اجتماعی بتواند با اتکا به توانمندیهای خود تعهدات حوزه بیمه ای و بازنشستگی را اجرایی کند و انتظار است در پیگیری وصول مطالبات از دولت هم گام موثری همانند اقدام اخیر سازمان در دستور کار قرار دهد.
پورابراهیمی با بیان اینکه باید نرخ بازده سرمایه گذاری های تامین اجتماعی برای رسیدن به تعهدات از بنگاهداری به سهامداری تغییر کند گفت: روال سرمایه گذاری ها باید به نحوی باشد که منافع ذینفعان سازمان تامین اجتماعی را شامل کارگران، کارفرمایان، بازنشستگان و شاغلان پوشش دهد.
دکتر پورابراهیمی پیشنهاد تهاتر مطالبات تامین اجتماعی از مجوزهای خاص دولت را مطرح کرد و بیان نمود: در سال های گذشته این پیشنهاد در قالب بندهای بودجه ارائه شد مانند اخذ مجوزهایی همانند ایجاد منطقه نفتی و گازی در ظرفیت های وزارت نفت که مجوزهای سرمایه گذاری را به سازمان تامین اجتماعی ارزشگذاری می کند و اخذ مجوزهایی در خصوص بهره برداری از معادن بزرگ معدنی در کشور که اکنون هم وجود دارد.
پورابراهیمی اعلام امادگی کرد در خصوص اخذ مجوزهای لازم برای واگذاری مجموعه های معدنی و ذخایر نفت و گازی در قالب صدور مجوزهای دولتی اقدامات لازم را از طریق کمیسیون اقتصادی مجلس برای کمک به سازمان تامین اجتماعی در دستور کار قرار دهد که این موضوع مورد استقبال رئیس سازمان تامین اجتماعی قرار گرفت و مقرر شد به زودی نشست مشترکی در کمیسیون اقتصادی با حضور وزیر نفت و وزیر صمت پیگیری لازم در خصوص نحوه ارزشگاری مجوزها در دستور کار قرار گیرد.
در ادامه این جلسه پورابراهیمی با اشاره به مطالبات بیمارستان های بخش خصوصی شهرستان کرمان از راز رئیس سازمان تامین اجتماعی درخواست کرد هر چه سریعتر این مطالبات پرداخت شودکه با موافقت رئیس سازمان تامین اجتماعی همراه شد و با دستور ایشان مقرر شد کلیه تعهدات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی به بخش بیمارستان های خصوصی شهرستان کرمان طی 48 ساعت آینده پرداخت شود.
نماینده مردم کرمان و راور در ادامه افزود شش بیمارستان بخش خصوصی در کرمان با این اقدام اثر مثبتی در نحوه خدمات و رفع مشکلات شاهد خواهند بود.
پورابراهیمی در ادامه با اشاره به مشکلات قراردادهای بیمه ای شرکت های بزرگ استان کرمان افزود: مشکلاتی در بحث قراردادها با شرکت های بزرگ معدنی در استان وجود دارد، که باید هر چه سریعتر رفع شود
در ادامه این جلسه رئیس سازمان تامین اجتماعی با درخواست پورابراهیمی موافقت کردم افزود هر چه سریعتر بحث اختلافات قراردادهای بیمه ای تامین با شرکت های بزرگ برطرف می شود.
در پایان سالاری رئیس سامان تامین اجتماعی کشور از زحمات و تلاش ها و همراهی های بسیار خوب دکتر پورابراهیمی طی سالهای گذشته با مجموعه سازمان به جهت رعایت حفظ حقوق ذینفعان کارگران و کارفرمایان و بازنشستگان تقدیر و تشکر کرد.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان