جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 990440
تاریخ انتشار يکشنبه 29 تير 1399
ساعت انتشار 14:04:48


پورابراهیمی در تشریح سفر مدیرعامل شستا خبر داد:
اجرای 3 طرح بزرگ در کرمان با اعتبار سه هزار میلیارد تومان توسط(شستا)/ 1800 فرصت شغلی در یکسال آینده در کرمان ایجاد می شود
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اجرای سه طرح بزرگ در کرمان اظهار کرد: با اجرای این طرح ها هزار و 800 فرصت شغلی به صورت مستقیم در کرمان ایجاد می شود.
به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، دکتر محمدرضا پورابراهیمی در تشریح دستاوردهای سفر دکتر رضوانی فر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)به استان کرمان اظهار کرد: از مدت ها قبل برنامه ریزی این سفر انجام شده بود که امروز انجام شد.
وی ادامه داد: در این سفر سه پروژه اصلی شامل افزایش تولید لاستیک در کرمان و سیرجان و طرح های مجموعه مس شهید باهنر در دستور کار قرار گرفت.
پورابراهیمی با اشاره به اینکه بخشی از این اقدامات آغاز شده است، افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده فاز اول ظرفیت تولید لاستیک بارز کرمان به میزان 10 هزار تن تا پایان امسال به بهره برداری می رسد و افزایش ظرفیت نهایی 34 هزار تنی طرح توسعه، در سال آینده به نتیجه خواهد رسید.
وی در خصوص طرح های مجموعه مس شهید باهنر هم عنوان کرد: یکی از اقدامات مدنظر در استان کرمان دسترسی به معدن است که چندین هفته گذشته جلسه ای در این خصوص برگزار و جمع بندی خوبی انجام شد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قرار است در خصوص معدن در استان با هماهنگی استاندار کرمان و سازمان صنعت، معدن و تجارت اقدامات خوبی در این زمینه انجام شود.
نماینده مردم کرمان و راور بیان کرد: تصور می شود با توجه به طرح های توسعه داخلی شرکت (به جز دسترسی به معدن) بیش از سه هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان کرمان به واسطه مجموعه وابسته به شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی اتفاق بیفتد.
وی این اقدام را بسیار مهم دانست و گفت: در شرایطی که بسیاری از فعالیت ها تحت تاثیر کرونا در منطقه و دنیا متوقف شده است، این قبیل اقدامات نشان دهنده اهتمام مدیران ارشد نظام جمهوری اسلامی ایران در پی گیری افزایش جهش تولید است.
پورابراهیمی با اشاره به گزارش مدیر مجموعه مس شهید باهنر گفت: تصور بنده این است که طی امسال و سال آینده افزایش حداقل 50 درصد ظرفیت تولید در حوزه لاستیک و مس را شاهد خواهیم بود که در راستای اجرای فرامین رهبری و لبیک به فرمایشات ایشان است. خوشبختانه این امر در مجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجماعی به خوبی در حال اجراست که جای تشکر دارد.
وی با اشاره به اینکه با اجرای این پروژه ها برای هزار و 700 تا هزار و 800 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود، گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس با تمام ظرفیت آماده حمایت از مجموعه فعالیت های اقتصادی شرکت های بزرگ کشور و استان کرمان است.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی هم در ادامه با تائید صحبت های رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت گفت: برنامه فشرده ای طراحی کردیم که تا پایان سال 1400 تمامی این پروژه ها را هبه بهره برداری برسانیم.
محمد رضوانی فر ادامه داد: پروژه دیگر مجموعه طرح توسعه ای لاستیک سیرجان سیرجان است که در مراحل پایانی است، سرمایه گذاریی 22 میلیون یورویی به اضافه 450 میلیون تومانی در این زمینه انجام شده و به ظرفیت تولید لاستیک کشور 10 هزار تن اضافه می شود.
وی عنوان کرد: بخش سوم پروژه ها مربوط به پروژه های توسعه ای مجموعه مس باهنر بوده که در حال طراحی است. با تلاش های دکتر پورابراهیمی کار در این زمینه تسهیل و زمینه برای اتخاذ تصمیم فراهم تر شد. قریب هزار و 200 میلیارد برآورد مجموعه سرمایه گذاری هایی است که در مس باهنر انجام می شود.
وی این سرمایه گذاری را مربوط به بخش های لوله آلیاژی، به روز رسانی بخش نورد و مابقی سبد محصولات تولیدی شرکت دانست و گفت: به دنبال تکمیل زنجیره تولید شرکت هستیم که با تولید کاتد محقق می شود و با حمایت استاندار و مدیران استان و در اختیار قرار گرفتن معدن مناسب در حال انجام است.
رضوانی فر بیان کرد: همچنین مطالعاتی در خصوص ایجاد نیروگاه های خورشیدی در استان آغاز شده و تیم بررسی مستقر در کرمان در حال نهایی کردن مطالعات است.
وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی بخشی از این پروژه ها شروع شده است، گفت: مابقی پروژه ها متناسب با برنامه های شرکت ها حداکثر تا 24 ساعت آینده نهایی و اجرایی می شود.
رضوانی فر بیان کرد: با اجرای این پروژه ها به صورت مستقیم برای هزار و 800 نفر اشتغال ایجاد می شود.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان