جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 990614
تاریخ انتشار دوشنبه 31 شهريور 1399
ساعت انتشار 18:00:47


پورابراهیمی در تشریح نشست با صادرکنندگان محصولات کشاورزی:
ضوابط قانونی صادرات برای صادرکنندگان خوشنام تسهیل شود
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: باید ضوابط قانونی صادرات برای صادرکنندگان خوشنام تسهیل شود، در حال رایزنی با مجموعه بانک مرکزی هستیم تا مهلت تمدید کارت‌های بازرگانی با رویکرد حمایت‌ از صادرکنندگان خوشنام تمدید شود.
محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در تشریح نشست امروز   (دوشنبه 31 شهریورماه) در خصوص مسائل حوزه صادرات محصولات کشاورزی با حضور صادرکنندگان، دستگاه‌های اجرایی، نمایندگان استان‌های صادرکننده خشکبار، گفت: یکی از موضوعات بسیار مهم در شرایط اقتصادی کشور توسعه صادرات است، باید تراز کشور را تا جای ممکن به نفع رویکرد صادراتی هدایت کنیم، از سوی دیگر محدودیت‌های بخش صادرات نیز باید برطرف شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش عمده صادراتی کشور که ارز بری کمی نسبت به سایر حوزه‌ها دارد کشاورزی است، تصریح کرد: عمده محصولات صادراتی کشاورزی خشکبار است در حال حاضر صادرکنندگان با محدودیت‌ها و شرایطی روبه‌رو شده‌اند که لازم بود نشستی در این زمینه برگزار شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بخش اول جمع بندی صورت گرفته در نشست امروز در خصوص تسهیلات بود، ادامه داد: مقرر شد تا 10 روز آینده بانک کشاورزی از سرفصل منابع بخش مشوق‌های صادراتی سال 98، 400 میلیارد تومان منابع مربوط به فاز اول را برای صادرکنندگان عملیاتی کند، تا یک ماه آینده نیز برنامه ریزی لازم برای تخصیص800 میلیارد تومان انجام شود.

وی، اضافه کرد: مقرر شد سازمان توسعه تجارت سر فصل‌های بسته پیشنهادی سال جاری را سریعا به کمیسیون اقتصادی مجلس تحویل دهد تا در نیمه دوم سال ظرفیت‌های بخش تسهیلات صادراتی را عملیاتی کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اخیرا بانک مرکزی به موضوع تسویه حساب ارزی ناشی از صادرات ورود کرده است، گفت: به دلیل لزوم تفکیک صادرکنندگان خوشنام از صادرکنندگان با کارت‌های اجاره‌ای بازرگانی مقرر شد فهرست صادرکنندگان خوشنام کشور از طریق گمرک و سازمان توسعه تجارت به کمیسیون اقتصادی ارائه شود تا بتوانیم محدودیت‌ها و الزامات قانونی را از طریق تغییرات تصمیمات بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه گمرک را تسهیل و روان سازی کنیم.

پور ابراهیمی با اشاره به اینکه مشوق‌های صادراتی باید برای صادرکنندگان خوشنام اعمال شود، ادامه داد: باید ضوابط قانونی صادرات برای صادرکنندگان خوشنام تسهیل شود، در حال رایزنی با مجموعه بانک مرکزی هستیم تا مهلت تمدید کارت‌های بازرگانی با رویکرد حمایت‌ از صادرکنندگان خوشنام تمدید شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی، کمیسیون اقتصادی، نمایندگان و تمامی افرادی که در حوزه صادرات محصولات کشاورزی دغدغه دارند حمایت خود را از صادرکنندگان خوشنام اعلام می‌کنند و این جلسات استمرار دارد، امیدواریم این جلسات بتواند اثرات مثبتی در حوزه صادرات کشور داشته باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در پنج ماهه اول سال جاری صادرات بخش کشاورزی و خشکبار نسبت به سال گذشته حدود 30 درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: ظرفیت صادرات محصولات کشاورزی نشان می‌دهد در شرایط تحریمی امکان افزایش میزان آن با اعداد بسیار بالاتر وجود دارد./

پایان پیام

نظر شما نظر شما


آخرین اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
لاریجانی در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه‌ها:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان