جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 99079
تاریخ انتشار شنبه 5 مهر 1399
ساعت انتشار 20:58:13


پورابراهیمی در دیدار ناشنوایان کرمان با مدیرکل صدا و سیمای استان عنوان کرد:
برخی از ناشنوایان و نابینایان کرمان از آموزش محروم هستند/ رفع مشکلات اقشار خاص در تصمیم گیری و برنامه ریزی ها لحاظ شود
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: افراد خاص نیز مانند سایرین حقوق شهروندی دارند و مسوولیت کمک به این افراد بر گردن مسولان است.
به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور دکتر محمدرضا پورابراهیمی روز شنبه در دیدار ناشنوایان کرمان با مدیرکل صدا و سیمای استان کرمان به مناسبت هفته جهانی ناشنوایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و جبهه مقاومت بخصوص سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از زحمات صدا و سیما در راستای رفع مشکلات اقشار خاص از جمله ناشنوایان تقدیر کرد و افزود: به دلیل لزوم حمایت از انجمن ها و تشکل هایی که در راستای کمک به اقشار خاص فعالیت می کنند بر خود واجب می دانیم کنار این اقشار باشیم.
وی با بیان اینکه سعی کردیم اقشار خاص جامعه را درک و با آنها همراهی کنیم اظهار داشت: برقراری ارتباط اقشار خاص با مسوولان و رفع مشکلات این قشر در دستور کار قرار دارد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به دیدار روز گذشته خود با چند نفر از خیرینی که به ایران آمده اند اشاره کرد و اظهار داشت: برخی نابینایان حتی در مسایل دینی و اعتقادی نیز با مشکل مواجه هستند.
پورابراهیمی با تاکید بر اینکه افرادی از حوزه علمیه در زمینه ارایه آموزش های دینی و اعتقادی به اقشار خاص آموزش ببیند افزود: شرایط تحصیل علم و دانش باید برای اقشار خاص جامعه نیز فراهم شود.
وی ادامه داد: با همکاری یک مجموعه خیریه مستقر در کرمان و تهران در حال برنامه ریزی گروه های ۱۰۰ نفره برای فراگیری آموزش های کاری در مراکز تعریف شده هستیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم اکنون آموزش قران و دروس دینی برای روشندلان طراحی شده و در حال اجرا است.
وی با بیان اینکه برخی افراد خاص جامعه که به دلیل مشکلات مالی و سایر موانع از آموزش جا مانده اند تصریح کرد: این افراد دچار مشکل هستند و زیر پوست جامعه وجود دارند که گاهی اوقات به این مهم دقت نمی شود و به راحتی از کنارشان می گذریم.
پورابراهیمی اظهار داشت: گاهی به دلیل اینکه ناشنوایان صدا ندارند صدایشان شنیده نمی شودو گاهی نابینایان دیده نمی شوند و در مورد این افراد غفلت می شود.
نماینده مردم کرمان و راور تاکید کرد: افراد خاص نیز مانند سایرین حقوق شهروندی دارند و مسوولیت کمک به این افراد بر گردن مسولان است.
وی گفت: اگر بتوان برنامه هایی را در حوزه رسانه ملی برای افراد خاص جامعه تعریف کنیم در راستای رفع مشکلات و برقراری ارتباط این افراد با جامعه کمک بزرگی کرده ایم.
وی با اشاره اینکه اگر بتوان مجموعه رخدادهای استان را در قالب برنامه ای خاص به صورت ادواری برای ناشنوایان در تلوزیون به مرحله اجرا در آورد اقدام ارزشمندی خواهد بود.
وی به تشکیل هیات عزاداری عاشقان بی صدای امام حسین ع در کرمان اشاره و تصریح کرد: این افراد به شیوه ای خاص برای سرور و سالار شهیدان با حمایت و کمک حاج آقا عرب عزاداری می کنند.
وی ادامه داد: اینگونه اقدامات به تربیت افراد خاص جامعه در مکتب اهل بیت ع و با مبانی اعتقادی ابا عبدالله کمک می کند.
وی گفت: برگزاری نشست ها در زمینه کمک به اقشار خاص خود گواه بر اهمیت دادن به این مهم و سرآغاز انجام اقدامات مفید در این بخش است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از جامعه را اقشار و گروه های خاص تشکیل می دهند گفت: اینکه ما این افراد را به شکل خاص ببینیم و مشکلات آنها را در برنامه ریزی و تصمیم گیری ها در نظر بگیریم امری ضروری است.
وی ادامه داد: در این راستا گروه های خیرین و جهادی با پیگیری، کار را به صورت جمعی در آورده و برای حمایت از این افراد برنامه ریزی می کنند.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل گروه هایی در راستای کمک به اقشار خاص بدون سازماندهی و غیر تشکیلاتی تصریح کرد: روز گذشته با گروهی دیدار داشتم که در زمینه کمک به نابینایان فعالیت می کرد.
وی گفت: حدود هزار و 1500 نابینای فاقد آموزش دقیق در کرمان وجود دارد که این افراد مشکلات زیادی در راستای فراگیری آموزش های مورد نیاز خود دارند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: مجموعه بهزیستی و دستگاه های اجرایی مرتبط نیز می توانند در راستای کمک به اقشار خاص جامعه تاثیرگذار باشند.
وی با اشاره به برگزاری نشست های ادواری با حضور تشکل های مردم نهاد و خیریه کمک به اقشار خاص با مسوولان تصریح کرد: در برخی موارد در سطح استان و ملی می توان به این انجمن ها کمک کرد و که این آمادگی وجود دارد در مجلس در زمینه رفع مشکلات این قشر پیگیری شود.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در زمینه ارتباط اقشار خاص با فضای عمومی جامعه رسانه ملی نقش مهمی دارد.
وی تاکید کرد: اگر صدا و سیما بتواند برنامه های ویژه ای را برای اقشار خاص جامعه تعریف و اجرا کند در راستای رفع برخی مشکلات و تعامل آنها با جامعه مفید خواهد بود.
پورابراهیمی به منظور کمک های موردی و جمعی در راستای رفع مشکلات ناشتوایان اعلام آمادگی و
حاج آقا عرب را به عنوان رابط دفتر نماینده با ناشنوایان به عنوان نخستین گام در راستای افزایش کمک ها و رفع مشکلات این قشر اعلام کرد.

نظر شما نظر شما


آخرین اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
لاریجانی در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه‌ها:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان