جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 990825
تاریخ انتشار دوشنبه 19 آبان 1399
ساعت انتشار 15:40:08


پورابراهیمی در بازدید از کارخانه روغن نباتی گلناز خبر داد؛
موافقت وزارت صمت با افزایش خوراک کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان/ بازگشت 400 نیروی کار به کارخانه در آینده نزدیک
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش ظرفیت خوراک شرکت روغن نباتی گلناز کرمان گفت: تلاش ما بر این است بزودی با افزایش ظرفیت خوراک این شرکت افزایش تولید و بازگشت کارگران بیکار شده در فاز نخست تا ظرفیت 400 نفر را به اشتغال شاهد باشیم.
دکتر "محمدرضا پورابراهیمی" روز پنجشنبه در نشست و بازدید مشترک معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت صمت و رییس سازمان توسعه تجارت از شرکت روغن نباتی گلناز افزود: به زودی خوراک مورد نیاز تولید شرکت روغن نباتی گلناز افزایش پیدا خواهد کرد و سبب افزایش تولید این کارخانه می شود.

وی با اشاره به بازدید و نشست مشترک معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت صمت و رییس سازمان توسعه تجارت از کارخانه روغن نباتی گلناز اظهار کرد: خوشبختانه در طول ماه های اخیر با پیگیری مستمر انجام شده مشکلات کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان در موضوعات مالیاتی، بیمه ای و بانکی رفع شد.

پورابراهیمی خطاب به معاون وزیر صمت تاکید کرد: مشکلات فرآروی کارخانه گلناز کرمان بر طرف شده و همکاری خوبی در بخش ملی و استانی در راستای احیای این شرکت اتفاق افتاده و تنها مشکل موجود در زمینه فعالیت کارخانه روغن نباتی گلناز تامین خوراک، روغن خام و مواد اولیه کارخانه است.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه تولیدات شرکت روغن نباتی گلناز کالاهای اساسی است و به شدت مورد نیاز مردم و از طرفی حوزه قیمت گذاری بر آنها وارد است، لازم است این کارخانه به ظرفیت قبلی که بیشترین ظرفیت تولید جنوب شرق کشور و دومین کارخانه تولید روغن در ایران بود، برسد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: متاسفانه به دلیل تعطیلی و تولید اندک چند سال اخیر کارخانه گلناز که مبنای محاسبه تعیین خوراک در شرایط کنونی برای شرکت های روغن نباتی شده وضعیت روغن خام اختصاص یافته به این شرکت بسیار اندک است و نمی تواند پاسخگوی تولید و هزینه های تولید این شرکت باشد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد: وزارت صمت هر چه سریع تر ظرفیت خوراک این شرکت را تا سقف ۱۵ هزار تن در ماه افزایش دهد و در صورتی که وضعیت قیمت گذاری روغن مصرفی نیز حل شود موضوع تولید برای صادرات نیز در دستور کار این کارخانه قرار خواهد گرفت.

پورابراهیمی تصریح کرد: البته پیشنهاد همزمان ما برای موضوع تولید داخل کشور این است که از روش عبور موقت مواد خام برای تولید محصول نهایی به منظور صادرات به کشورهای همسایه استفاده شود که این مهم یکی از ظرفیت هایی است که کارخانه روغن نباتی گلناز می تواند به خود اختصاص دهد.

وی با بیان اینکه بعد از بازدید و مذاکره با مدیران شرکت گلناز توافقات لازم بین معانان وزارت صمت مقرر شد بر اساس این رویکرد افزایش ظرفیت خوراک کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان را ظرف هفته آینده در دستور کار قرار گرفت که این اقدام موجب افزایش ظرفیت تولید و تامین روغن مورد نیاز مردم در مناطق جنوبشرق کشور و برگشت تعداد زیادی از کارگران به کار خواهد شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: تلاش ما بر این است بزودی با افزایش ظرفیت خوراک شرکت روغن نباتی گلناز افزایش تولید و بازگشت کارگران بیکار شده در فاز نخست تا ظرفیت ۴۰۰ نفر به اشتغال شاهد باشیم.

نظر شما نظر شما


آخرین اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
لاریجانی در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه‌ها:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان