جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 990827
تاریخ انتشار دوشنبه 19 آبان 1399
ساعت انتشار 15:44:18


پورابراهیمی در نشست شورای اداری بخش ماهان خبر داد:
مشکل کم آبی شهر ماهان برطرف می شود / اجرای پروژه زیرگذر باغ شاهزاده
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از برطرف شدن مشکلات کم آبی در بخش ماهان در آینده نزدیک خبر داد.
دکتر "محمدرضا پورابراهیمی" در تشریح نشست شورای اداری بخش ماهان با حضور فرماندار و مدیران دستگاهای اجرائی شهرستان کرمان اظهار کرد: در راستای رفع مشکل بی آبی و قطع آب در ماهان مقرر شد اداره آب و فاضلاب شهرستان کرمان اعتبار مورد نیاز احداث مخزن ذخیره آب ۵۰۰ مترمکعبی ماهان تامین کند.

پورابراهیمی با بیان اینکه تا زمان احداث مخزن ذخیره، اداره آب شهرستان کرمان با استفاده از امکانات و تجهیزات موجود و نصب شیرهای فشارشکن نسبت به توزیع عادلانه آب اقدام می کند افزود: همچنین در راستای رفع مشکل میکروبی بودن آب آشامیدنی روستای سکنج نیز مقرر شد رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان به همراه مدیرعامل آبفای استان کرمان از محل بازدید و در اسرع وقت نسبت به لوله گذاری بین مخزن جدید و مخزن قدیم به منظور رفع مشکل اقدام کنند.

وی گفت: در این نشست مقرر شد اداره آب و فاضلاب شهرستان کرمان حداکثر ظرف یک ماه آینده ضمن تخصیص اعتبار و اعزام پیمانکار نسبت به رفع مشکل آب در روستای عرب آباد اقدام کند.

پورابراهیمی ادامه داد: همچنین در راستای دریافت زمین به منظور تجمیع دامداری های سنتی و احداث مجتمع ماکیان و طیور واقع در محور قدیم ماهان به کرمان مقرر شد، جهاد کشاورزی شهرستان کرمان با هماهنگی ادارات ذی مدخل مانند محیط زیست، آب منطقه ای، دامپزشکی و بخشداری از محل بازدید و نقشه و کروکی ۲ محدوده پیشنهادی را به اداره راه و شهرسازی ارسال کند تا فرایند واگذاری زمین انجام شود و بخشدار ماهان ضمن تشکیل جلسه با مالکین قنوات بالادست در خصوص تامین آب پروژه اقدام و توافق طرفین در قالب صورتجلسه منعقد شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به الحاق روستای عباس آباد جوپار به طرح هادی روستایی حجت آباد اشاره و تصریح کرد: در این زمینه نیز مقرر شد موضوع در نشست کمیسیون تغییر کاربری بنیاد مسکن مطرح و تصمیم لازم اتخاذ شود ضمن آنکه با توجه به تخریب بخشی از جاده "ریگ - ماهان" بر اثر سیلاب و مخاطرات جانی کشاورزان، مقرر شد اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در اسرع وقت نسبت به بهسازی مسیر اقدام کند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز قرار شد تا پایان سال جاری نسبت به آسفالت ۲۵۰ متر باقی مانده از راه روستایی روستای کهنوج ماهان اقدام کند، به اجرای پروژه زیرگذر باغ شاهزاده ماهان نیز اشاره و تاکید کرد: در این راستا مقرر شد راه و شهرسازی طرح پیشنهادی همراه با اصلاحات را به اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان ارائه و حداکثر ظرف ۲ هفته آینده طرحی که مورد تایید ۲ دستگاه ذی مدخل شامل راه و شهرسازی و میراث فرهنگی است آماده شود.

پورابراهیمی ادامه داد: مقرر شد حداکثر ظرف ۲۰ روز آینده نشستی را با حضور مقام عالی میراث فرهنگی دکتر طالبیان، فرماندار کرمان، راه و شهرسازی و میراث فرهنگی بخشدار و شهردار ماهان در تهران برگزار و اجرای پروژه را از این طرق آغاز کنیم.

وی گفت: با توجه به مشکلات مخابرات ماهان و نظر به مذاکره تلفنی با مدیرکل مخابرات استان کرمان مقررشد در اسرع وقت اقدامات موثری در زمینه رفع مشکل آنتن دهی تلفن همراه و همچنین واگذاری خط تلفن ثابت به متقاضیان در شهر ماهان اقدام شود.

نظر شما نظر شما


آخرین اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
لاریجانی در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه‌ها:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان