جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 990830
تاریخ انتشار شنبه 24 آبان 1399
ساعت انتشار 13:24:35


پورابراهیمی در اعتراض به نحوه تعیین استاندار کرمان خبر داد:
نشست ویژه مجمع نمایندگان استان کرمان برای بررسی موضوع تغییر استاندار کرمان امروز برگزار می شود/ تصمیم وزارت کشور از نحوه انتخاب استاندار کرمان جدای از صلاحیت مورد اعتراض جدی است و بی پاسخ نخواهد ماند
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره بهاینکه خط قرمز ما در همکاری با نماینده عالی دولت در استان عدم کمترین زاویه با ولایت و رهبری استرياٍ از تشکیل نشست ویژه مجمع نمایندگان استان کرمان برای بررسی موضوع تغییر استاندار کرمان تا پایان وقت امروز خبر داد.
به گزارش کرمان فردا به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، دکتر محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به استعفای استاندار کرمان گفت: از ابتدای دولت یازدهم اعتقاد ما بر این بود که در طول ماه های پایانی دولت تغییر استاندار به صلاح استان نیست، مگر اینکه به ضرورت یا با شرایط خاص باشد اما در شرایط عادی به صلاح نیست.

وی اظهار داشت: اشراف بر امور یک استان پهناور همانند کرمان در زمان کوتاه باقی مانده از دولت کار دشواری است لذا تغییر استاندار در این شرایط به مصلحت نمی باشد.

وی اظهار داشت: هفته گذشته جلساتی را همزمان با حضور وزیر صمت در استان کرمان با دکتر فدائی هماهنگ کردیم، از طرف ایشان هیچگونه صحبتی مبنی بر موضوع استعفا وجود نداشت.

پورابراهیمی در ادامه بیان کرد: ایشان چه به دلیل مسائل فردی و یا اصرار دولت مبنی بر کنار گیری از مسئولیت اخلاقا می بایست موضوع استعفای خود را به مجمع نمایندگان استان اطلاع رسانی می کرد و این کمترین انتظار از استاندار سابق کرمان بود

وی گفت: دکتر فدائی در مورد استعفا نه تنها با نمایندگان تماس نگرفت بلکه بنده بارها با وی تماس گرفتم اما امکان صحبت فراهم نشد لذا گلایه اول ما از شخص دکتر فدائی است که بدون هماهنگی مسئولیت خود را ترک کرده است.

وی با اشاره به نحوه تصمیم وزارت کشور در راستای تغییر استاندار کرمان گفت: اساسا به صورت رویکردی متعارف، رویه بر این بوده است وزارت کشور هر زمان قصد تغییر استاندار استانی را داشت، نمایندگان آن استان را در جریان قرار می داد.

وی تاکید کرد: ما اعتقاد داریم انتخاب استانداران جزو اختیارت دولت است اما به عنوان نماینده مردم انتظار داشتیم امکان مشورت، هماهنگی و کسب نظر جمعی در انتخاب استاندار کرمان فراهم شود بخصوص برای دولتی که ماه های پایانی را می گذارند و اساسا در تصمیم گیری نیاز به مشارکت دارد.

وی اظهار داشت: این اقدام وزارت کشور در نحوه انتخاب استاندار کرمان بدون مشورت و هماهنگی و برگزاری جلسه با نمایندگان استان قطعا مورد اعتراض جدی ما است و از شخص وزیر کشور گلایه جدی داریم.

وی با بیان اینکه عصر روز سه شنبه طی تماسی از سوی معاون وزیر کشور از استعفای استاندار کرمان با خبر شدم افزود: بنده رسما به دکتر کولیوند معاون وزیر کشور اعلام کردم اگر شما رویه متعارف را پیگیری می کنید اجازه دهید نشست مجمع نمایندگان تشکیل شود بعد تصمیم نهایی در خصوص استعفای استاندار کرمان گرفته شود.

پوربراهیمی تاکید کرد: فارغ از اینکه گزینه انتخابی برای تصدی پست استاندار کرمان در چه سطحی از صلاحیت و توانمندی قرار دارد، نحوه تصمیم وزارت کشور بدون مشورت با نمایندگان مورد اعتراض جدی است و قطعا این اقدام وزارت کشور در نحوه تصمیم گیری و انتخاب استاندار کرمان بی پاسخ نخواهد ماند.

وی در پایان با اشاره روحیه ولایتمداری مردم استان کرمان احضار داشت: خط قرمز ما در کرمان ولایت و رهبری است اگر فردی سابقه اش به مواضع ضد رهبری برگردد قطعا در کرمان نمی تواند کار کند لذا از نظر ما موضوع حضورش در استان ولایتمدار کرمان منتفی است اما ‌اگر فردی سوابق آن مورد تایید نیروهای انقلاب است و در مسیر ولایت و رهبری باشد مورد حمایت نمایندگان استان کرمان قرار خواهد گرفت.

نظر شما نظر شما


آخرین اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
لاریجانی در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه‌ها:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان