جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 991024
تاریخ انتشار جمعه 5 دي 1399
ساعت انتشار 13:27:45


دکتر پورابراهیمی در دیدار با مدیرکل نوسازی مدارس کرمان خبر داد:
آغاز عملیات اجرایی ساخت مدارس جدید در مناطق غربی شهر کرمان از یکماه آینده
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات اجرایی ساخت مدارس جدید مناطق غربی شهر کرمان با اختصاص زمین ظرف ماه آینده آغاز می شود.
دکتر "محمدرضا پورابراهیمی" در نشست مشترک با مدیرکل سازمان نوسازی مدارس استان کرمان جهت بررسی آخرین وضعیت مدارس استان و شهرستان کرمان ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در اداره کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش کرمان در راستای نوسازی و تجهیز مدارس افزود: خوشبختانه اتفاقات خوبی در ماه های اخیر به منظور ایجاد جهش در تولید و عرضه فضاهای آموزشی در آموزش و پرورش این استان و شهرستان کرمان فراهم شده که باید از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کرد.

وی اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده و ورود اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی به حوزه حمایت از ساخت مراکز آموزشی و مدارس اتفاقات خوبی در کرمان رقم خورده که می توان بخشی از این منابع را از طریق خیران مدرسه ساز و از طریق اتاق بازرگانی جذب کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اطلاع داریم مشکل تعدادی از زمین های مربوط به آموزش و پرورش حل نشده است گفت: این قابل قبول نیست که خیرین برای ساخت و ساز پای کار بیایند و نوسازی مدارس نیز سهم خودش را بگذارد در حالی که نتوانیم زمین را از دولت برای مدرسه سازی بگیریم.

وی ادامه داد: این مهم باید هر چه سریع تر در دستور کار قرار گیرد و با همکاری مدیرکل راه و شهرسازی و دستگاه های اجرایی مربوطه و با هماهنگی استاندار کرمان برای اختصاص زمین واحدهای آموزشی در مناطقی که از سرانه موجود پایین تر هستند تصمیم گیری شود.

پورابراهیمی ادامه داد: وضعیت سرانه فضای آموزشی در شهر کرمان اصلا قابل قبول نیست و باید هر چه سریع تر عملیات ساخت و ساز مدارس برای رسیدن به متوسط سرانه کشور و استان در این شهر در دستور کار قرار بگیرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون پایین ترین سرانه نسبت به جمعیت واقعی شهر نه جمعیت اسمی که توسط سرشماری اعلام می شود کمترین میزان است که باید هر چه سریع تر ارتقا پیدا کند که این مهم در دستور کار قرار دارد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هفته گذشته با مکاتبات و توافق انجام شده با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بودجه تکمیلی ساخت ساختمان ستادی آموزش و پرورش استان کرمان که بیش از ۱۸ سال دچار مشکل بود اخذ شد و ۲۰۰ میلیارد ریال منابع مربوط به اجرای این طرح در قالب دستور سازمان برنامه و بودجه به استان کرمان ابلاغ شد.

پورابراهیمی گفت: موضوع تسریع در ساخت ساختمان ستادی آموزش و پرورش در دستور کار قرار گیرد و هر چه سریع تر عملیات اجرایی این بخش آغاز شود تا ۲۲ بهمن شاهد بهره برداری از این ساختمان باشیم.

به گزارش ایسنا، همچنین در این نشست مقرر شد جلسه مربوط به تامین زمین برای ساخت مدارس ظرف هفته آینده برگزار و عملیات اجرایی احداث مدارس جدید در شهر کرمان آغاز شود.

در ادامه دکتر پورابراهیمی از مجتمع سردار شهید سلیمانی به عنوان بزرگترین مجتمع آموزشی کرمان واقع در بزرگراه امام شهر کرمان بازدید کرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از پیشرفت مطلوب مجتمع شهید سلیمانی کرمان تقدیر و ابراز امیدواری کرد این مجتمع تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

همچنین پورابراهیمی از پروژه دولتی حیات طیبه با ۱۲ هزار متر مربع زیربنا و ۴۰ کلاس درس از دبستان تا متوسطه شامل سالن آمفی تئاتر سالن ورزشی و زمین چمن مصنوعی که با مشارکت بنیاد قدس در حال اجرا است با پیشرفت ۶۵ درصد بازدید کرد.

نظر شما نظر شما


آخرین اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
لاریجانی در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه‌ها:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان