جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 991027
تاریخ انتشار جمعه 5 دي 1399
ساعت انتشار 13:34:56


پورابراهیمی:
اصلاح قانون نظام صنفی در دستور کار مجلس است
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح قانون نظام صنفی در دستور کار مجلس قرار گرفته و یک پیش نویس در این باره آماده شده است.


«محمد رضا پورابراهیمی » دوشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی افزود: با اصلاح قانون نظام صنفی و بروز کردن قوانین و مقررات، زمینه برای بهبود قیمت گذاری کالاها و اعمال نظارت بهتر بر بازار، با وضعیت اقتصادی کشور متناسب سازی می شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متغیرهای اقتصادی بر تعیین قیمت ها تاثیرگذار است و در ماه های اخیر با رشد قیمت ارز و افزایش شتابان قیمت ها با واقعیت های اقتصادی کشور همخوانی نداشت.

وی یادآورشد: طبیعتا با افزایش قیمت ارز، قیمت اجناس نیز افزایش می یابد و در حال حاضر روش های دستوری برای تعیین قیمت جواب نمی دهد و این وضعیت در ایجاد دلالی و واسطه گری در کشور بسیار موثر است.

پورابراهیمی افزود: اگر ما بتوانیم فاصله تولید و توزیع کالا را در کشور به هم نزدیک کنیم و نظارت بر بازار را نیز منطقی کنیم در این صورت شاهد وضعیت دلالی و واسطه گری در کشور نخواهیم بود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآورشد: از یک سال و نیم گذشته جلسات زیادی با اعضای اتاق اصناف برگزار شده است و از طرفی با مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز جلساتی برگزار شده اما در بریا اعمال نظارت بهتر بر بازار هیچ پیشنهادی از متولیان بازار به مجلس ارائه نشده است در حالی که هم اکنون اصلاح قانون نظام صنفی در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران نیز در این برنامه تلویزیونی افزود: در نابسامانی بازار دلیالی متعددی دخیل هستند و اگر توزیع کالا به درستی انجام شود و نظارت نیز وجود داشته باشد واسطه ها حذف خواهند شد.

«محمدعلی اسفنانی» افزود: هرچه شفافیت ها در بازار بیشتر شود در این صورت واسطه ها و دلال ها حذف خواهند شد و با ثبات قیمت ها بهره بیشتر را مردم خواهند برد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران توضیح داد که در سطح کلان اگر بتوانیم واسطه ها را بین تولیدکنندگان ومصرف کنندگان حذف کنیم شاهد ثبات بیشتر بازار در بخش های مختلف اقتصادی خواهیم بود.

وی گفت: متاسفانه به علت قدیمی بودن قوانین و مقررات مجازات جرایم صنفی شرایط بازدارندگی ندارد و تنها راه حل این مساله بروز کردن قوانین و مقررات و قانون نظام صنفی است تا بتواند حکم بازدارندگی داشته باشد.

همچنین نایب رییس اتاق اصناف ایران در این برنامه افزود : در مواردی دیده شده که قیمت کالاها برای عرضه در بازار و یا فروشگاه ها بالا زده می شود و این تخلف بزرگی است که باید جلوی آن گرفته شود.

«ابراهیم درستی » افزود: اگر ما بتوانیم با تبانی و گرانفروشی این افراد برخورد قاطعی داشته باشیم در این صورت اقدامات ما تاثیرگذار خواهد بود.

نایب رییس اتاق اصناف ایران بر بازدارندگی قوانین و مقررات تاکید کرد و گفت: در صورتی که قانون نظام صنفی ایران اصلاح شود قول می دهم که با نظارت دقیق ۹۰ درصد معضلات قیمت ها در خرده فروشی ها و مسایل مربوط به تعیین قیمت کالا در فروشگاه های زنجیره ای حل وفصل شود.

نظر شما نظر شما


آخرین اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
لاریجانی در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه‌ها:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان