جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 991033
تاریخ انتشار سه شنبه 9 دي 1399
ساعت انتشار 12:11:50


پورابراهیمی در تشریح نشست کمیسیون اقتصادی مطرح کرد؛
بررسی وضعیت بودجه‌ای صندوق بازنشستگی فولاد با حضور روسای کانون‌ها
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان به صندوق بازنشستگی فولاد بدهکار است و دولت براساس این گزارشات مکلف است تا این بدهکاری را به شکلی ایفا کند.
به گزارش کرمان فردا: محمدرضا پور ابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوع خود گفت: نشست امروز با حضور روسای کانون‌های بازنشستگی صنعت فولاد کشور و تعدادی از نمایندگان سایر کمیسیون‌ها با هدف بررسی آخرین وضعیت بودجه‌ای صندوق بازنشستگی فولاد، پیگیری دغدغه‌ها و مشکلات احتمالی در خصوص تعهدات سال آینده این صندوق برگزار شد.

وی ادامه داد: با استناد به گزارش‌های حسابرسی شده، دولت حدود 60 هزار میلیارد تومان به صندوق بازنشستگی فولاد بدهکار است و دولت براساس این گزارشات مکلف است تا این بدهکاری را به شکلی ایفا کند. از سوی دیگر مجموعه دارایی‌های در اختیار این صندوق حدود 30 هزار میلیارد تومان می‌شود که شامل حدود 16 هزار میلیارد تومان دارایی بورسی و 14 هزار میلیارد تومان دارایی غیربورسی است.

پورابراهیمی تاکید کرد: براساس گزارش روسای کانون‌های بازنشستگان فولاد با وجود مجموعه دارایی‌های بورسی و غیربورسی و همچنین مطالبات این صندوق از دولت، مجموع کل تعهدات در بودجه سال آینده حدود 7 هزار و دویست میلیارد تومان برای جمعیت 87 هزار نفری بازنشستگان صنعت فولاد کشور در نظر گرفته شده است اما تاکنون عدد تعیین شده در لایحه بودجه 1400 حدود 5 هزار و پانصد میلیارد تومان است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: بنابراین این مابه‌التفاوت باید به شکلی در قالب همسان‌سازی در ردیف‌های بودجه قرار بگیرد یا به شکل دیگری از منابع داخلی صندوق بازنشستگی در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به جمع بندی نشست امروز درباره موضوع بودجه سال آینده و بدهی دولت به صندوق بازنشستگان فولاد گفت: مقرر شد، با توجه به لزوم کمک و حمایت از این قشر خاص و ویژه که بسیاری از آنها به دلیل شرایط جسمی و بیماری‌های سخت و صعب‌العلاج دارای مشکلات بسیاری شده‌اند، مجموعه نمایندگان مجلس کمک کنند تا مابه‌التفاوت ناشی از کسری اعتباری که در بودجه سال 1400 وجود دارد، از محل منابع بودجه‌ای و در کنار آن از درآمدهای خود صندوق پیش‌بینی و تعیین شود.

پورابراهیمی ادامه داد: همچنین مقرر شد، پیگیری‌های لازم از طریق اعضای کمیسیون اقتصادی که در کمیسیون تلفیق بودجه حضور دارند، انجام شود تا اصلاحات لازم در زمان بررسی بودجه انجام و کار سریعتر عملیاتی شود.

همچنین مقرر شد صندوق بازنشستگان فولاد گزارشی به کمیسیون اقتصادی ارائه کند و پیش بینی اعداد و ارقام در ارتباط با این موضوع هست درارتباط با بودجه 1400 ارائه شود در صورت تایید این گزارش توسط نمایندگان، مبنای محاسبه توافق دو تا سرفصل منابع نهایی می شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: پیشنهادی هم در این نشست مطرح شد که اگر وضعیت 30 هزار میلیارد تومانی دارایی‌های بورسی و غیربورسی نتواند منابع قابل توجهی برای بازنشستگان صندوق فولاد ایجاد کند، مجلس موضوع را از طریق تحقیق و تفحص از صندوق بازنشستگی فولاد به صورت جداگانه پیگیری کند./

نظر شما نظر شما


آخرین اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
لاریجانی در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه‌ها:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان