جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 991242
تاریخ انتشار سه شنبه 19 اسفند 1399
ساعت انتشار 14:36:37


پورابراهیمی در آیین گشایش نمایشگاه نهضت تولید، بومی‌سازی و صادرات کرمان مطرح عنوان کرد:
ایران توانمندی تولید نیازهای خود را دارد /پاسخ آمریکا را بومی سازی و صادرات و جهش تولید خواهیم داد
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: واردات، چالش اصلی ماست و پورسانت‌های واردات به‌عنوان اصلی‌ترین عامل، دست ما را در حوزه تولید داخلی باز گذاشته تا مسیر حرکت به سمت تولید واقعی برود و این در حالی‌ست که مافیای واردات اجازه تولید نمی‌دهد، پس ضرورت دارد که مدیران جسور پای کار بیایند.
محمدرضا پورابراهیمی عصر امروز در مراسم گشایش نمایشگاه نهضت تولید در نمایشگاه جنوب‌شرق با اشاره به موضوع برجام اظهار کرد: آمریکا از برجام خارج و تعهدات خود را اجرا ‌نکرد ‌و با ادبیاتی سخیف اعلام کرد که پس از بازگشت ایران به برجام، تعهدات خود را رعایت می‌کنیم، در حالی که خودشان در ابتدا از برجام خارج شدند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: راه مواجهه با دشمنان و با ادبیات سخیفشان این است که روی پای خود بایستیم و صنعت کشور را با اتکاء به بومی‌سازی پیش ببریم، پاسخ آمریکا را با بومی‌سازی و صادرات و جهش تولید خواهیم داد.

پورابراهیمی ادامه داد: حتی برخی از مسئولان آمریکا می‌گویند با اوضاع جدید باید مذاکره کنیم و در این شرایط هر هفته ممکن است که تعهدات هفته قبل خود را به علت گذشت زمان رعایت نکنند، پس قابل اعتماد نیستند و پاسخ آمریکا را با توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و رشد اقتصادی خواهیم داد.

وی بیان کرد: مجلس با بضاعت خود از فعالیت‌های تولیدی بخش خصوصی حمایت و در راستای رفع مشکلات این حوزه از جمله بانکی و مالیاتی و سایر موارد اقدام می‌کند و این اقدامات در گردنه دشوار تحریم‌ها خود را نشان می‌دهد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با ذکر اینکه آمریکا هر کار توانسته علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داده و فشار حداکثری رئیس جمهور پیشین این کشور بر ایران در دنیا نمونه نداشت، افزود: با این وجود مسیر اقتدار جمهوری اسلامی به‌واسطه پایمردی مردم و مجاهدت صنعتگران و تولید برای عزت کشور و گذر از این دوره موثر است.

پورابراهیمی در ادامه با بیان اینکه ظرفیت نیازسنجی کالاهای مورد نیاز و تولید آن در استان کرمان وجود دارد، بنابراین درخواست داریم که این ظرفیت‌ها را با مدلی موفق و توانمند عملیاتی کنیم که آن را به کشور نیز گسترش دهیم، اضافه کرد: سالانه میانگین ۸۰۰ میلیون دلار واردات الکترود گرافیکی برای صنعت فولاد کشور داریم در حالی که تراز تجاری ایران با ۳۵ میلیارد دلار بسته می‌شود، این رقم، عدد پایینی نیست.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: بسیاری از این محصولات مورد نیاز صنعت فولاد کشور وارداتی هستند و استان کرمان می‌تواند ۲۵ درصد این ظرفیت را جذب و تولید کند.

وی تأکید کرد: واردات، چالش اصلی ماست و پورسانت‌های واردات به‌عنوان اصلی‌ترین عامل، دست ما را در حوزه تولید داخلی باز گذاشته تا مسیر حرکت به سمت تولید واقعی برود و این در حالی‌ست که مافیای واردات اجازه تولید نمی‌دهد، پس ضرورت دارد که مدیران جسور پای کار بیایند.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه تمامی لاستیک خودروهای فوق سنگین تراک‌ها به عنوان نیاز امروز صنایع و معادن کشور، وارداتی و سالانه عددی قابل توجه ارزبری از کشور دارد، افزود: در حالی که شرکت‌های لاستیک ما جزو هشت رتبه برتر دنیا هستند و امکان تولید این محصولات داخل کشور وجود دارد اما هیچ شرکتی در این راستا اقدام نمی‌کند که باید با نیازسنجی این اقلام را تولید کنیم.

وی در پایان متذکر شد: باید با برقراری ارتباط پارک علم و فناوری و صنعت، بومی‌سازی و تجهیز شرکت‌های دانش‌بنیان کشور، تقویت شود.

نظر شما نظر شما


آخرین اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
لاریجانی در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه‌ها:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان